mirline

HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Biz Kimiz ?
 
Mirline, 37 yıllık Ar-Ge şirketimiz tarafından geliştirilen %100 yerli ve teknolojik ürün belgesine sahip özel bir nem uzaklaştırma sistemidir. 
Mir Araştırma Geliştirme A.Ş., 50’den fazla doktoralı ve doktorasını yapmakta olan mühendisi, yüzü aşan sayıda patenti, ülkemizin en büyük özel araştırma laboratuvarları, yıllık holding cirosunun %6 ‘dan fazlasını ARGE için ayırma başarısını elde etmiş teknoloji geliştirme gücü ile ülkemizin en büyük ARGE firmalarından biridir. 
 
Bugün itibariyle, boru, tarım, enerji, yapı, savunma sanayi alanlarında ARGE faaliyeti yapan, bütüncül (holistic) ARGE kültürü olan bir yapı ayağa kalkabilmiştir. 
 
- Sadece Ar-Ge alanında 50'den fazla doktora derecesine sahip Ar-Ge mühendisi, 25 profesör istihdam etmektedir.  
- %70'i üretime dönüştürülen yüzün üzerinde patenti mevcuttur. 
- Ülkemizin en büyük özel araştırma laboratuvarına sahiptir. 
- Savunma sanayinin en büyük bütçeli (10.2 milyon USD) projeyi (çelikten on kat daha güçlü, beş kat hafif malzemeyi) başarıyla gerçekleştirmiştir. Amerika ve Kanada'dan sonra dünya çapında bu teknolojiye sahip 3. şirkettir.
 
“Mirline” isiminin açılımı 
 
“Mir” kelimesi; doğu dilleri başta olmak üzere dünyanın pek çok dilinde iyiliği, doğruluğu, mükemmelliği anlatan pozitif bir anlam ifade etmektedir. Bu güzel anlamların yanı sıra; bu firmaya emeği geçmiş, kuruluşundan bugüne heyecanını hep yükseklerde tutmuş, sisteme bir öz vermiş, 500 yıllık izlenebilir tarihi ve tarihinde hiçbir yüz kızartıcı suça bulaşmamış asil çizgisiyle seviyeli bir aile olmuş Mirmahmutoğulları'ndaki Mir' in varlığı da bu markaya hayat vermiştir.
line kelimesi ise; İngilizcede çizgi, hat anlamına gelir. Mir düzgünlük, line ise düzgünlükle çirkinliği ayıran çizginin adıdır. Dünyanın kuruluşundan bugüne, doğru ile yanlış arasına bir çizgi koyabilmeyi başaranlar hep gözde ve gönülde büyümüşler, tarihler boyu dillerde dolaşmışlardır. Onun içindir ki büyüklerimiz "hayat, çizgiyi doğru yere koymaktan ibarettir" demişlerdir.
 
Biz de buradan hareketle, tüm insanlığı yakından ilgilendiren, yaşadığı yeri sağlıklı ve güvenli bir yuva haline getiren bu önemli teknolojiyi geliştirdik. ve "doğru ile yanlış arasına kalın bir çizgi koymak lazım" diyerek Mirline'ı hayat çizginiz olarak sizlere sunduk.
 
Sağlıklı ve güvenli yaşam alanları için; Mirline