Mirline Marka Özü

mir kelimesi; doğu dilleri başta olmak üzere dünyanın pek çok dilinde iyiliği, doğruluğu, mükemmelliği anlatan pozitif bir anlam ifade etmektedir. Bu güzel anlamların yanı sıra; bu firmaya emeği geçmiş, kuruluşundan bugüne heyecanını hep yükseklerde tutmuş, sisteme bir öz vermiş, 500 yıllık izlenebilir tarihi ve tarihinde hiçbir yüz kızartıcı suça bulaşmamış asil çizgisiyle seviyeli bir aile olmuş Mirmahmutoğulları'ndaki Mir' in varlığı da bu markaya hayat vermiştir.

line kelimesi ise; İngilizcede çizgi, hat anlamına gelir. mir düzgünlük, line ise düzgünlükle çirkinliği ayıran çizginin adıdır. Dünyanın kuruluşundan bugüne, doğru ile yanlış arasına bir çizgi koyabilmeyi başaranlar hep gözde ve gönülde büyümüşler, tarihler boyu dillerde dolaşmışlardır. Onun içindir ki büyüklerimiz "hayat, çizgiyi doğru yere koymaktan ibarettir" demişlerdir.

Biz de buradan hareketle, tüm insanlığı yakından ilgilendiren, yaşadığı yeri sağlıklı ve güvenli bir yuva haline getiren bu önemli teknolojiyi geliştirdik. Ve "doğru ile yanlış arasına kalın bir çizgi koymak lazım" diyerek mirline'ı hayat çizginiz olarak sizlere sunduk.
Sağlıklı ve güvenli yaşam alanları için; mirline